11
آگوست

انواع سنگ فرش مناسب برای محوطه سازی و پیاده رو چیست؟

انواع سنگ فرش برای محوطه سازی و پیاده رو

برای سنگ فرش فضاهای بیرونی، مصالح مختلفی وجود دارد که برخی از آنها بسیار ارزان و برخی نیز بسیار گران قیمت و لوکس هستند. شاید در میان تمامی مصالح مرتبط با سنگ فرش بتن را بتوان ارزانترین نوع سنگفرش به حساب آورد. استفاده از بتن مقرون به صرفه، استاندارد و از کیفیت و دوام بالایی نیز برخوردار است.

عیب این سنگ فرشهای بتنی این است که غالباً ظاهر مناسبی ندارند و بعد از مدتی خسته کننده به نظر میرسند که البته شما میتوانید قبل از اجرای نهایی سنگ فرش بتنی بر روی آن طرحهای زیبایی را ایجاد کنید. استفاده از سنگ فرش‌های قالبی بتنی نیز امکان جالبی هستند که شما میتوانید از آنها به عنوان سنگ فرش مدولار بهره ببرید. این سنگ فرشهای مدولار در طیف وسعی از شکل، رنگ، بافت و الگو ساخته می‌شوند و برای کسانی که نمیخواهند هزینه‌های اضافی برای نصب سنگ به عنوان سنگ فرش را بپردازند؛ مناسب خواهند بود.

سنگ فرشهای بتنی از روان شدن آب به هنگام بارندگی جلوگیری میکنند، بنابراین برای مسیرهای پیاده روی گزینه مناسبی خواهند بود. در میان انواع سنگ فرشها، انواع آجری نیز طرفداران خاص خودشان را دارند، رنگ قرمز آجری آجر باعث ایجاد حس گرما و نشاط در فضای بیرونی ویلا یا حیاط خانه شما می‌شود و می‌توان در طراحی ویلا از آن استفاده نمود. در ضمن آجری از نظر زیبایی به خوبی با سایر مصالح از جمله سنگ هماهنگ می‌شود.